Home
Normální alternativní festival

Fryštácký malý svět 2016

26.–27. 8. 2016

PROGRAM

pátek 26. 8.

16.00 Heda Pěňová
×
➜ Heda Pěňová (chanson-folk, Holešov)

Heda Pěnová je poměrně novou akvizicí regionální scény. Jedná se o akustické, lehce posmutnělé trio jinak vcelku veselých hudebníků. Piano, jednoduché aranže, čistý projev, melancholická atmosféra, dobré texty...

17.15 Biorchestr
×
➜ Biorchestr (alternativní folk, Brno)

Biorchestr, to je taková lesní víla oděná do maskáčů a pohorek – folkové nástrojové obsazení, popové melodie, alternativní feeling, punkový náboj. Navíc tato kapela zraje… asi jako tvarůžky – a toho správného hudebního smradu kapela nabízí požehnaně.

web
×
➜ Nadměrný náklad (akustický punk, Fryšták)

Pod těžkotonážním názvem Nadměrný náklad se skrývá trojice váhově podprůměrných, na regionální scéně ovšem prověřených (až provařených) fryštáckých osob(ností), jejichž největší (ne-li jedinou) ambicí je mít z hraní radost. Akustická tvorba NN formálně spadá do žánru folku, výrazem je to ovšem ryzí punk.

19.30 Živé Kvety
×
➜ Živé Kvety (underground-rock, Bratislava)

Legendární slovenská sestava poprvé ve Fryštáku. Živé kvety, v jejichž čele stojí výrazná, syrovým hlasem disponující pěvkyně a textařka Lucia Piussi, umí zahrát tvrdě i (do)jemně, k tanci i poslechu, lyricky pohladit, ale i nekorektně rýpnout.

web
21.00 Longital
×
➜ Longital (experimentální elektro-akustika, Trnava)

Longital je bez debat jedna z nejlepších a nejoriginálnějších kapel česko-slovenské nezávislé scény. Po dlouhých letech experimentování s elektronikou toto trio v současnosti objíždí díly světa s novým akustickým programem, postaveným na atmosfericky výrazných kompozicích s dokonalou kytarou Dano Salontaye a působivými texty Shiny. Na živo totální bomba!

web
22.30 Zuby nehty
×
➜ Zuby nehty (dívčí punk, Praha)

Zuby nehty se k nám vracejí po dlouhých jedenácti letech. Jejich hudbu bychom jen stěží dokázali označit nějakou existující hudební nálepkou. ZN si totiž odjakživa v muzice dělaly, co se jim zachtělo, nikoho nekopírovaly (spíše byly samy zdrojem inspirace pro mnohé české muzikanty) a své písně servírovaly posluchačům s naprosto osobitým výrazem. A děvčatům to vydrželo dodnes!


sobota 27. 8.

×
➜ Divadlo na náměstí

Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka z Napajedel zahraje v rámci festivalu pohádku "Jak mámin mazánek přemohl draka". V sobotu ve 13:00 na fryštáckém náměstí všichni mazánci nástup! :-)

14.00 YxA
×
➜ YxA

15.30 Hudba Fryšták
×
➜ Hudba Fryšták (rock, Fryšták)

Každý z pěti členů skupiny Hudba Fryšták vychází z trošku jiného hudebního podhoubí, proto lze o kapele hovořit jako o jednom z mála představitelů žánru „downtempo blues rock folk death jazz emo rock’n’roll techno noise acid country“ (neboli česky „nízkotempý splín skála lidový smrt šmrnc emoční zatřes a kutálej technický hluk kyselina venkov“).

Kapela na festivalu pokřtí své nové album.

17.00 Žamboši
×
➜ Žamboši (progresivní folk, Vsetín)

Valašští originálové předkládají posluchačstvu instrumentálně i textově vybroušené laskominky, jež vynikají kultivovaností, ale také jakousi zemitostí výrazu. Vystoupení Žambochů bývají v čajovně decentní a zasněná, na fesťáku živelná a plná vtipu – ale vždy precizní a na tváři úsměvy vykouzlující.

×
➜ mirečkovi sekerášé (folk-rock, Zlín)

Stálice zlínské hudební scény, která léta (respektive už desetiletí) odzbrojuje posluchače upřímností, radostí z vystupování a roztomilou naivitou. Ve Fryštáku se představí na "stodola stejdži", a to ve své ne tolik známé akustické podobě.

19.30 Republic of Two
×
➜ Republic of Two (indie-folk, Praha)

Nenápadná kapela dvou výrazných hudebních (a nejen hudebních) osobností Jiřího Buriana a Mikoláše Růžičky. Na pogo to zrovna nebude, zato si budeme moci vychutnat do detailů propracovanou akustickou tvorbu, jejíž lehkost a vzdušnost umí posluchače odhmotnit a proměnit v pampeliškové chmýří létající nad krajinou – bez starostí a taky bez rizika tvrdého přistání...

21.00 Dva
×
➜ Dva (another world-music, Pardubice)

Dva jsou sedmičlenný kvintet devíti hudebníků... No dobře, název nelže, jsou opravdu dva: muž a žena. Ale zvukovou barevností a energií by převálcovali i Alexandrovův soubor písní a tanců. Jejich po hudební i textové stránce nadmíru osobitá elektro-akustická tvorba je důkazem, že poněkud zprofranované spojení "alternativní hudba" nemusí nutně znamenat samoúčelnou krkolomnost a křečovitou snahu po originalitě, nýbrž také hudební přirozenost a posluchačskou vstřícnost.

22.30 Ghost of You
×
➜ Ghost of You (psychedelický indie-rock, Brno)

Tvorba těchto brněnských mladíků je výrazným způsobem ovlivněna aktuální vlnou indie rocku / popu. Charakteristické pro ně jsou moderní zvuk, poněkud posmutnělá atmosféra (naštěstí vzdálená bolestínské uplakanosti mnohých indie-kolegů), která zalézá posluchačům pod kůži, a nápaditá rytmika. O těchto chlapcích v budoucnu ještě uslyšíme!


Doprovodné aktivity

×
➜ Dětský koutek

Součástí festivalu bude stejně jako loni dětský koutek za pódiem. Pod záštitou fryštáckého klubu maminek Vlaštovky.

×
➜ Masérský koutek

Těšte se na náš Masérský koutek, který nabídne za symbolickou cenu masáže nohou či rukou. Kombinace reflexní terapie a sportovní rekondiční masáže uleví unaveným končetinám a naladí tím správným způsobem pro festivalové zážitky!

×
➜ Workshop - acroyoga s Petrem Ševčíkem a Zuzkou Viznarovou

Partnerská jóga, acroyoga a terapeutické létání je cvičení, které rozvíjí sílu, pružnost, pomáhá překonávat strach a budovat vzájemnou důvěru.
V tomto minisemináři se budeme věnovat základům tohoto cvičení, které jsou vhodné i pro začátečníky.
Díky spolupráci s partnerem dochází k ještě hlubšímu protažení a posílení vašeho těla a to vede k lepšímu uvědomění a prožití jógových pozic.
Uvolnění těla pomocí thajské masáže nuad boran, kombinuje klasické jógové asány a speciální masérské hmaty, což má příznivý účinek na naše zdraví.


Dále se můžete těšit na čajovnu, palačinky, vegetariánské speciality...

zavřít ×

INFO

Kde se festival koná?

ve Fryštáku na farním dvoře vedle kostela
mapy.cz/s/7eS8

Kolik stojí vstupné?

pátek = 250 Kč, sobota = 200 Kč, celý víkend = 350 Kč
rodinné vstupné na celý víkend = 500 Kč (2 dospělí + děti do 12 let)
děti do 12 let = zdarma
poplatek za psa = 50 Kč/víkend (nebo 30 kč/den). Prosíme, abyste nenechávali své psí miláčky volně pobíhat po areálu, s ohledem na děti a ostatní účastníky festivalu.

Je možné koupit lístky v předprodeji?

Vstupenky budou k zakoupení pouze na místě.

Kde je možné se ubytovat?

Na farní zahradě je pro vaše stany místa dost. Případně levné a příjemné ubytování nabízí Salesiánské centrum mládeže Dům Ignáce Stuchlého (DIS – www.disfrystak.cz).

Kde je možné se vykoupat?

cca 2 km od festivalového areálu je příjemné přírodní koupaliště http://mapy.cz/s/7eS6

Co když bude pršet?

Festival se koná za každého počasí. V případě vytrvalého deště se hudební dění přesune do farní stodoly.

zavřít ×

KONTAKT

Festival pořádá sdružení Z kola ven (Fryšták)
adresa sdružení: Z kola ven, z. s., Lesní čtvrť 419, 763​ 16 Fryšták
e-mail: festival@malysvet.info
telefon na organizátory festivalu: 774 716 994
facebook: facebook.com/frystacky.maly.svet

zavřít ×

DĚKUJEME

Projekt je finančně podpořen Zlínským krajem a městem Fryšták.
Otci Miroslavu Dibelkovi, fryštáckému faráři za poskytnutí farního dvora.
Velké poděkování patří všem, kteří nezištně pomáhají festival zorganizovat a připravit.
A samozřejmě návštěvníkům – bez nich by festival postrádal smysl.