Home

PROGRAM

Pátek:

16.00 Vytíženy (Zlín)

Poetická ryze dámská akustická post-folková (existuje takový žánr? Prostě jakože to není takový ten táborákový folk o peřejích a mlhavých ránech za tratí) záležitost. Ženám z této kapely to – navzdory vytí v názvu – zpívá ladně a každá z nich nabízí jinou barvu hlasu i projev. Písně jsou povětšinou křehké a poetické, místy šelmovitějšího charakteru.

17.15 Jitunk Kampeny (Zlín)

Ženský zpěv, specifická poetika, povětšinou veselé a tanečně laděné písně – to je zlínská funk-rocková kapela Jitunk Kampeny. Do Fryštáku chlapci a dívky přivezou materiál na novou desku.

18.15 HUSO

Politicky nekorektní duo hudebních alfabetů (pánové jsou študovaní), kteří svou harmoniku (Tom Hubáček) a klarinet (Kuba Soldán) na koncertech ždímají jako Andrej drobné podnikatele. Jejich vystoupení bude s největší pravděpodobností živelné, (sebe)ironické, (sebe)destruktivní, lehce vulgární a o zvířátkách.

19.30 Iamme + Cermaque a kapela (Praha)

Pod exoticky znějícím názvem se skrývá manželská dvojice mladých, ale v českých alternativních kruzích dobře známých písničkářů Jakuba a Andrey Čermákových. Ve Fryštáku nám svůj atmosférický mnohovrstevný folk představí s doprovodnou kapelou v zádech.

21.00 První hoře (Hořátev)

Pokud se vám První hoře ihned nezalíbí, nezoufejte. Po cca 30 vteřinách každé písně totiž přichází naprostý stylový, harmonický, melodický i rytmický skok jinam, kde se vám to třeba bude líbit víc. A pokud ne, vydržte dalších 30 vteřin. Kapela zkrátka originálním způsobem oživuje ducha devadesátkového crossoveru.

22.30 Vltava (Praha)

Frontman skupiny Vltava Robert Nebřenský se ve svých surrealisticky laděných textech dokáže i na vážné věci podívat s humorem, coby skladatel pak staví na instrumentální vytříbenosti a mnohovrstevnatých aranžích. Jeho lehce zvrhlý pěvecký projev kompozicím Vltavy dodává ironický nadhled a kus afektované teatrálnosti. A světe div se, i s takovou tvorbou dokáže kapela poměrně zdatně čeřit české stojaté (až lehce zapáchající) mediální vody.

Sobota:

13.00 divadlo Hvizd
14.00 Tři tuny (Fryšták)

Před čtyřmi lety vyhaslý vulkán, který se ve Fryštáku chystá znovu chrlit hudební lávu. Tři tuny jsou rocková či alternativně hardpopová kapela, pozoruhodná hudebně (netypické harmonie a dravost), textově (lyrické texty na téma outsiderství) i vizuálně (pohybové kreace zpěváka Jana Krčmy).

15.30 Sukvolok (Zlín)

Čtveřice zlínských muzikantů, která se žánrově pohybuje někde mezi Mňágou, táborákem na skautském táboře a stadiónovým dřevním rock´n´rollem. Dominantními rysy kapely jsou přímočarost a tah na bránu… Zkrátka kdyby chlapcům bylo o 20 let míň, koupili si uplé košile a investovali do managementu, určitě by jejich písně zněly z každého rádia.

17.00 Tokyo (Zlín)

Poskrovnu vystupující zlínská kapela nadnárodního formátu. Osobitá a inteligentní partička hrající melodický pop-rock s prvky world-music (jakož i dalších 24 jiných stylů). Písně jsou instrumentálně vybroušené a mají v dobrém slova smyslu výrazný hitový potenciál. Pokud byste měli volit mezi Tokyem a Tokio Hotelem, berte to první... 

18.15 Tomáš Šenkyřík

Atmosférické kompozice založené na zvucích přírody.

19.30 Jablkoň (Praha)

Kapela, kterou zaběhlé hudební nálepky nějak nedokážou vystihnout. Hudební hodokvas ukuchtěný Jablkoní nabízí něco z rocku, něco z folku, něco z jazzu, blues i vážné hudby. To vše bývá servírováno s nadhledem, humorem, značnou dávkou exotství, ale také hudební rafinovanosti a preciznosti… Je zkrátka jen otázkou času, kdy se toto rodinné stříbro dostane na seznam světového kulturního (a možná taky přírodního) dědictví UNESCO.

21.00 Budoár staré dámy (Brno)

Poctivý, často krvavě syrový rockový nátěr, v němž hraje dominantní roli výrazově široký pěvecký (místy řevecký) projev Marty Kovářové. Budoár staví na netypických formách, křivých rytmech a buldozerovité energii. A úspěšně brojí proti akademické samoúčelnosti a nudné hudební přepěknělosti.

22.30 The Welders (Slavičín)

A další kapela, která se poněkud vymyká škatulkám. The Welders produkují taneční hudbu, která má na posluchače až hypnotický účinek. Kombinují totiž hutné a úderné rytmy bicích s monotónním zvukem didgeridoo. Výsledek je navýsost energický a uvolňující.

INFO

Kde se festival koná?

Pozor! Letos je festival z technických důvodů přesunut na dvůr DISu.
mapy.cz/s/1KWMD

Kolik stojí vstupné?

pátek = 250 Kč, sobota = 200 Kč, celý víkend = 350 Kč
rodinné vstupné na celý víkend = 500 Kč (2 dospělí + děti do 12 let)
děti do 12 let = zdarma
poplatek za psa = 50 Kč/víkend (nebo 30 kč/den).
Prosíme, abyste nenechávali své psí miláčky volně pobíhat po areálu, s ohledem na děti a ostatní účastníky festivalu.

Je možné koupit lístky v předprodeji?

Vstupenky budou k zakoupení pouze na místě.

Kde je možné se ubytovat?

Na farní zahradě je pro vaše stany místa dost.

Co když bude pršet?

Festival se koná za každého počasí.

KONTAKT

Festival pořádá sdružení Z kola ven (Fryšták)
adresa sdružení: Z kola ven, z. s., Lesní čtvrť 419, 763​ 16 Fryšták
e-mail: festival@malysvet.info
telefon na organizátory festivalu: 774 716 994
facebook: facebook.com/frystacky.maly.svet

DĚKUJEME

Projekt je finančně podpořen Zlínským krajem a městem Fryšták.
Vedení Domu Ignáce Stuchlého za poskytnutí prostoru pro konání festivalu.
Velké poděkování patří všem, kteří nezištně pomáhají festival zorganizovat a připravit.
A samozřejmě návštěvníkům – bez nich by festival postrádal smysl.